Читаймо українське

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 17 березня 2015 р.

Читаймо українське!

      Українська література - це не лише спадок, який дістався нам від класиків. І це не тільки кілька десятків творів, включених до шкільної програми. 
   Шановні читачі, давайте разом  розширимо наші уявлення про українську літературу, поринемо у безмежний простір прози та поезії, думок та мрій.
      Протягом шести місяців за матеріальної підтримки профспілки наша бібліотека збирала колекцію найкращих творів сучасних українських письменників. Придбано 40 примірників, серед яких книги Мирослава Дочинця, Надії Гуменюк, Світлани Талан, Володимира Лиса, Люко Дашвар, Галини Вдовиченко, Василя Шкляра, Андрія Кокотюхи. І це лише початок. 
         Поступово на сторінках блогу я буду знайомити вас з авторами докладніше, але вже зараз запрошую завітати до бібліотеки і обрати книгу до вподоби. Переважно це література для душі, для відпочинку, або, навпаки, для глибоких роздумів. Основна тема - любов:  любов до Батьківщини, своєї землі, свого міста; любов до природи і бажання жити в гармонії з нею; кохання і вся палітра переживань, пов'язаних із ним; любов до життя, людей, родини.

То ж  запрошую читачів долучитися до новітніх літературних скарбів!

---------------------------------------------------------------------------------


09 квітня 2015 р.

Читаймо українське!

           Нещодавно під час інвентаризації фонду художньої літератури я звернула увагу на книгу  "Соломія Крушельницька" української письменниці Валерії Врублевської. 

Врублевська В.В.
     Соломія Крушельницька: Роман-біографія. /Передм. О. Гончара, - К.: Дніпро, 1986. - 358с.
          Прочитала.  Роман-біографія  розповідає про видатну оперну співачку, українку, яка у своїй творчості піднялася на вершину світової слави. 
          Тема надзвичайно зацікавила мене, і згодом я придбала для нашої бібліотеки книгу "Соломія Крушельницька. Міста і слава".

     Соломія Крушельницька. Міста і слава. /Упор. Г. Тихобаєва, І. Криворучка, - Львів: Апріорі, 2009. - 167 с.: іл.


   Це видання унікальне тим, що в ньому представлені матеріали з особистого архіву співачки: фото, афіші, а також спогади рідних, свідчення сучасників.

  Над книгою працювали співробітники Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької, які створили захоплюючу подорож містами слави великої артистки.
    Особисто я була вражена величчю таланта нашої славної співвітчизниці, силою її характера та безмежною відданістю Батьківщині.
Їй аплодували Відень і Париж, Варшава й Мілан, Буенос-Айрос та Нью-Йорк, але вона звідусіль поверталася до рідної України, де давала десятки безкоштовних концертів у маленьких містечках.
  Тепер мені дуже хочеться відвідати Музей Соломії Крушельницької у Львові. І ми обовязково туди поїдемо, але спочатку прочитаємо книги та дізнаємося більше про її життєвий шлях. Адже, постать славетної українки гідна того, щоб знали про неї і нею гордилися.

             Запрошую вас, шановні читачі, до бібліотеки!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


11 травня 2015 р.

Читаймо українське!        Шановні читачі!
     Поспішаю повідомити вам, що у нашій бібліотеці з'явилася нова книга - збірка творів відомої української письменниці та поетеси - Марії Матіос.  

Матіос Марія.
     Вибране. Львів: ЛА "Піраміда", 2010. - 424с.

       Книга включає найвідоміші твори автора: "Солодка Даруся", "Нація", "Майже ніколи не навпаки" та інші. Творчість письменниці має величезний діапазон відгуків: від абсолютного несприйняття до цілковитого захоплення, от тільки байдужих не зустрічається. ЇЇ стиль впізнаваний, її слово шокує реалістичністю, забирає в полон і не відпускає до останніх фраз. 
      Преса називаює цю прозу "спробою батога для нації". Сама ж авторка говорить, що ї книги про те, "що може людське серце, вражене любовю і ненавистю, радістю і заздрістю..."              

         Марія Матіос - Заслужений працівник кільтури України, лауреат Національної премії  ім. Тараса Шевченка,
володар Гран-прі літературного конкурсу "Коронація                 слова", багаторазовий переможець конкурсу "Книга року". ЇЇ     книги перекладені багатьма мовами світу.
         Два місяці тому відбулася презентація екранізації роману 
"Солодка Даруся".
      Особисто мені близьке її розуміння людських цінностей: свободи, справедливості, доброти. Звичайно ж, кожен має право на власну оцінку, але щоб її  мати, треба прочитати.

То ж  запрошую вас, дорогі читачі, до бібліотеки!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15 жовтня 2015 р.

Читаймо українське!


Шановні читачі!
З нагоди нового державного свята - Дня захисника України хочу запропонувати вашій увазі твори  українського письменника   Андрія Кокотюхи.

Андрій Кокотюха - відомий письменник, сценарист, журналіст. Його романи неодноразово екранізувалися, а перелік літературних нагород вражає - головні премії "Коронації слова" він отримував п'ять раз, а 2012 року здобув звання "Золотого письменника України". 


У своїх книгах Андрій Кокотюха звертається переважно до героїчної історико-патріотичної тематики, відкриваючи малознані сторінки української історії. Його твори - це завжди напружений сюжет, гостра інтрига та щирі емоції.

Завітайте до бібліотеки та прочитайте, а враженнями 

обміняємося під час зимової подорожі до Києва.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

18 грудня 2015 р.

Читаймо українське!

            Шановні читачі! 
   Напередодні подорожі до Києва, яку ми плануємо здійснити на канікулах, пропоную прочититати книги  сучасних українських письменниць Люко Дашвар та Світлани Талан.  А обговорення прочитаного відбудеться біля місць, повязаних з темами творів.

  Люко Дашвар (справжнє ім'я - Ірина Чернова) - українська письменниця, сценарист та журналіст.
  Лауреат премії "Книга року Бі-Бі-Сі-2008", з 2010 року "Золотий автор", з 2012 - "Золотий письменник України"
    Рецепт успіху романів Люко Дашвар доволі простий - це історії з життя пересічних українців, які авторка почула, коли працювала журналістом. Шекспірівські пристрасті, описані в її книжках, завжди збурюють резонансні хвилі у ЗМІ та шалений шквал емоційних відгуків від читачів. Це взірець гарної літератури: її читають підлітки та пенсіонери, телезірки та домогосподарки. (bukvoid.com.ua)
Пропоную прочитати:
Дашвар Л.               
    Покров : роман / Люко Дашвар. - Харків : "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 384 с.

Дашвар Л.
    Молоко з кров"ю : роман / Люко Дашвар. - Харків : "Клуб Сімейного Дозвілля", 2012. - 272 с.

Дашвар Л.
    Село не люди : роман / Люко Дашвар. - Харків : "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 271 с.

Світлана Талан - неодноразовий фіналіст Міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова". Журнал "Фокус" визнав її однією з найуспішніших українських письменниць. 
Герої її романів - сильні духом особистості, які навіть у найскладніших життєвих ситуаціях не зраджують власну совість. Книги Світлани Талан - надзвичайно відверта література на болючі теми  стосунків батьків і дітей, кохання, нашої історії. 
Пропоную прочитати:
Талан С.               
   Оголений нерв : роман /  Світлана Талан. - Харків : "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 544 с.

Талан С.
   Розколоте небо : роман / Світлана Талан. - Харків : "Клуб Сімейного Дозвілля", 2013. - 292 с.

Талан С.
   Не вурдалаки : роман / Світлана Талан. - Харків : "Клуб Сімейного Дозвілля", 2013. - 304с.Запрошую до бібліотеки!


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
05 січня 2016 р.

Читаймо українське!


Шановні читачі!
Сьогодні хочу познайомити вас із сучасним українським письменником, моїм улюбленим автором - Мирославом Дочинцем.

Його книги відкрили для мене невичерпне джерело вікової мудрості, народної філософії, одвічних світлих істин. Окрім високої духовності, якою наповнена проза автора, вона  вражає образністю, магічністю, особливою мовною мелодикою.  Твори письменника, будь то романи або невеличкі оповідання, есе чи афоризми у кілька рядків, дуже близькі мені ще й тому, що у них я знаходжу відблиски своїх особистих думок і поглядів.  Але я ніколи не зможу загорнути їх у таку вишукану словесну оболонку. На офіційній сторінці Мирослава Івановича читаю багато відгуків, які відлунюють і у моїй душі:
    Читаю щодня дозовано по кілька сторінок - як вітаміни заживаю.
                                                     Лілія Матіцо,
                                         журналіст, Ужгород.
      Новели Мирослава Дочинця мудрі й світлі, як життя. 
                                         Тетяна Сугалова,                                             поетеса, Бердянськ.
   

                    Мирослав Іванович Дочинець - член Національної спілки письменників України.
  За плідну і самобутню творчу діяльність відзначений низкою літературних премій, в тому числі трьох міжнародних, а також відзнакою "Золотий письменник України".
 У 2014 році за романи "Криничар" та "Горянин" удостоєний Національної премії ім. Т.Шевченка.
   Мирослав Дочинець  мешкає у місті Мукачево на Закарпатті.           Узимку, перебуваючи в Мукачеві на екскурсії, ми відвідали видавництво "Карпатська вежа", де друкуються твори письменника і попросили про кілька авторських автографів. Не можу сповна висловити свої емоції, коли Мирослав Іванович особисто зателефонував мені, розпитав хто я, звідки, чим займаюся. Потім подякував за увагу до його творчості і запевнив, що обов'язково знайде час підписати для нас книжки. На жаль, зустрітися не вийшло - того дня ми вже від'їжджали додому, але з Мукачева ми привезли великий скарб - 10 книг з автографами  улюбленого автора.

       Дочинець М.І. 
      Вічник / Мирослав Дочинець. - Мукачево : Карпатська вежа, 2011. -                      284 с.
 "Це не роман і це більше, ніж література. Це – сповідь великої душі, документ   мудрого серця. Це не просто опис виняткової долі незвичної людини. Це –   подарунок долі для того, хто запитує себе: «Хто я, звідки я, для чого я? І куди       йду? Читай і не суди – бо сповіді душі не судять".
       Дочинець М.І. 
      Горянин. Води Господніх русел / Мирослав Дочинець. - Мукачево :                        Карпатська вежа, 2013. - 312 с.
"Незбагненна історія про дивовижного чоловіка, який несподівано втрачає все і починає свою щоденну боротьбу за кожну п’ядь родової землі. Ця книга про «стягання духу», мудрість любові, про пам’ять серця, силу терпіння і високість людської душі. І про те, що кожен наш день – це сходження до чогось і спуск у нікуди…А ще між рядками цього роману буяє джерельний нурт стихії Карпатського світу."
      Дочинець М.І. 
      Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії /                          Мирослав Дочинець. - Мукачево : Карпатська вежа, 2012. - 332 с.
  "Книга про людську Гідність, про Віру, Надію і Любов, про необхідність  
   «прямостояння і прямоходіння», як для тіла, так і для душі.
   Це не тільки своєрідний посібник життєвого успіху, але й проникливий   
   інструмент народження самосвідомості. В основі роману – хвилююча сповідь 
   бентежної, шляхетної, муштрованої життям душі, дивовижна одіссея знегод і    
   поневірянь простого закарпатського хлопця,     поки він став першим у краї  
   багачем, з яким рахувалися в Будапешті і Відні."


Тож запрошую усіх до пізнання  законів існування людини в гармонії  із собою, з  іншими людьми, з  природою через книги Мирослава Дочинця. У його творах простою мовою розкривається уся велич таких понять, як любов, віра, совість, талант. 
         Завітайте до бібліотеки, візьміть книгу, і ви зробите для себе багато відкриттів!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7 грудня 2016 р.

Читаймо українське!

 ... або про Україну, про війну, якої не повинно було бути.

Шановні читачі!
Сьогодні  під враженням від заходу до Дня Збройних сил України  хочу презентувати вам дві книжкові новинки нашої бібліотеки. Це книги про один із найболючиших моментів війни на сході України - про оборону Донецького аеропорту.

 Лойко С.
      Аеропорт. - К.: Брайт Стар Паблішинг, 2015. - 344 с.      

 Роман "Аеропорт" - це художній вимисел, заснований на реальних фактах.         Автор роману - Сергій Лойко, кореспондент і фотограф американської газети "The Los Angeles Times", який спеціалізується на війнах і збройних конфліктах, за національністю - росіянин. Сергій був єдиним іноземним кореспондентом, який побував у Донецькому аеропорті в жовтні 2014 року й провів там чотири дні з кіборгами.

Насамперед  ця книга про війну. Так реально зобразити події може тільки та людина, яка бачила їх на власні очі. Разом з тим, твір і про любов, про зраду, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль.
         Автор присвятив книгу своїм маленьким онукам, зазначивши, що "коли вони виростуть, описане в ній читатиметься, як фентезі, і не тому, що цього не може бути ніколи, а тому, що цього не повинно було бути... "

        АД 242 - проект українських журналістів спільно з Радіо Свобода. 
   Книга про 242 дні боїв в аеропорті Донецька. Це свідчення кіборгів, розповіді волонтерів і журналістів, коментарі військових експертів та аналітиків з України, Росії, США та Канади  - понад 100 інтерв'ю, десятки реальних фото з місця подій, серед яких і розповіді та знімки Сергія Лойка, автора роману "Аеропорт".
       
Читайте про життя і смерть, про відчайдушність і страх, про любов і дружбу, про те, що і чому захищали в АДу українські бійці.
         
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

22 січня 2017 р.

Читаймо українське!

Шановні читачі! 
Сьогодні, 22 січня,  Україна святкує День соборності.
З цієї слушної нагоди хочу запропонувати вашій увазі дві новинки нашої бібліотеки.

БРАМА ЄВРОПИ. Історія України від скіфських воєн до незалежності.


Плохій С.
      Брама Європи / Сергій Плохій ; пер. з. англ. Романа Клочка. - Харків : "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 496 с.

         Сергій Плохій, автор книги, професор історії та директор Українського наукового інституту Гарвардського університету (США) пише: "Оповідь охоплює широкий період історії України - від її зародка до найновіших часів, коли перед українцями постав доленосниї вибір. ...Історія українських земель упродовж двох з половиною тисячоліть зазнала багато трагічного й героїчного. Перегорніть сторінку й торкніться знайомого з дитинства та невідомого до останніх часів."

Зазначу, що цю книгу вже прочитав наш директор і рекомендує її як таку, що захоплює й легко читається. "Я відкрив для себе багато нового в нашій історії і це дозволило мені краще зрозуміти сьогодення ", - зазначив Віктор Костянтинович.


        "ІСТОРІЯ БЕЗ ЦЕНЗУРИ" -  це спільний проект видавництва "Клуб сімейного дозвілля", Українського інституту національної пам'яті, Інституту історії  України НАН, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та громадського просвітницького проекту "Likбез. Історичний фронт".
Мета цієї серії - розказати про українське минуле, спираючись на факти, а не на вигадки чи ідеологічне замовлення.
Наша бібліотека вже має 8 томів серії "Історія без цензури".


Запрошую до бібліотеки!!!


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


  

Немає коментарів:

Дописати коментар