Галерея портретів

 25.05 2015 р             
В історії кожного народу є сторінки, які освітлюють його шлях. Щедра українська земля породила багато талановитих людей, які стали гордістю нації: вони у своїй справі досягли найвищої майстерності, а вчинки їх є прикладом для нащадків.

     Сьогодні бібліотека започаткувала проект "Галерея портретів". Він буде складатися з серії виховних заходів про наших видатних співвітчизників, про людей, які жили в Україні, любили її, працювали для її блага та своїми здобутками примножували її славу.
       Першим в галереї з'явився портрет Соломії Амвросіївни Крушельницької.

    Соломія Крушельницька


«Голос Соломії найкрасивіший із тих,
що коли- небудь чули люди».
Газета «La Boheme», Італія, 1903 

      Образ Соломії Крушельницької став уособленням справжньої жіночої вроди, великого таланту і рідкісної природи голосу. Відданість і самопосвята музі класичного співу й надзвичайна природна обдарованість вивели її у сузір’я найкращих голосів, за життя вона була визнана найвидатнішою співачкою світу.
            Захоплено вітали Крушельницьку Львів і Петербург, Мілан і Відень, Краків і Варшава, Буенос-Айрес і Нью-Йорк,  але вона звідусіль поверталася до рідної України, де давала десятки безкоштовних концертів у маленьких містечках.          У кожному своєму концерті  Соломія виходила на сцену з українською народною піснею. Вона безмежно любила свою землю, незважаючи на те, яка була влада в країні, адже починала життя, коли Україна була під Австро-Угорщиною, а закінчувала його за радянської влади. 
          Соломія Крушельницька пройшла по життю велично і гідно: вчилася, скільки вистачало розуму й сил, працювала до останнього подиху, зазнала блискучих тріумфів, не захворівши марнославством.
            І ми пишаємося тим, що вона була українкою!





                 13.10.2015 р.

        З радістю повідомляю, що до проекту долучилися викладачі, і сьогодні ми почули цікаву розповідь про видатного вченого Миколу Михайловича Амосова. Захід,  за інформаційної підтримки бібліотеки, провела викладач хімії Людмила Миколаївна Воробйова.

Микола Амосов
   Микола Амосов – один з найвідоміших у світі кардіохірургів, який завдяки невтомній праці і таланту став легендою української і світової медицини.

      Талановитий вчений, видатний хірург, основоположник біокібернетики в Україні, письменник, громадський діяч, академік Національної академії наук України та Академії медичних наук України, один із перших у Радянському Союзі почав проводити операції на серці. Він створив інститут серцево-судинної хірургії та першим здійснив протезування мітрального клапана серця, а на міжнародному рівні він вперше ввів у вживання протезування клапанів серця, що мають антитромботичні властивості.
     Микола Амосов – автор понад 400 наукових робіт, включаючи 19 монографій. Ряд монографій перевидано в США, Японії, Німеччині, Болгарії.  
Запрошую вас, шановні відвідувачі, до бібліотеки познайомитися з книгою "Енциклопедія Амосова".


             

               17.12.2015 р.

Шановні читачі!
Сьогодні наша галерея збагатилася портретом Миколи Івановича Пирогова.

Микола Пирогов
   Видатний учений, хірург та анатом, засновник військово-польової хірургії, педагог та громадський діяч.
Микола Пирогов створив перший атлас  топографічної анатомії людини, він є засновником військово-польової хірургії, руху Червоного Хреста у царській Росії, започаткував використання анестезії при оперативних втручаннях, винахідник гіпсової пов’язки.   
          У віці 14 років Микола Пирогов вступив до Московського університету, у 26 років – став професором, керівником кафедри хірургії в Медико-хірургічній Академії Петербурга.
         Потрапивши у немилість до імператора, був відісланий в Україну, де став попечителем Одеського та Київського навчальних округів. Намагався суттєво реформувати систему освіти, виступав за рівний доступ до освіти усіх громадян та проти тілесних покарань учнів, наголошував на особливій значущості виховної роботи педагогів.
        Пізніше Пирогов оселився у своєму маєтку Вишня неподалік від Вінниці, де організував лікарню та аптеку. Заробляючи до кінця своїх днів медичною практикою, Микола Іванович двічі на тиждень приймав бідняків безкоштовно. З п'ятдесяти років наукової, лікарської та педагогічної діяльності більшу частину вчений прожив в Україні.
         Після смерті тіло Миколи Пирогова було забальзамоване та по сьогоднішній день зберігається у Вінниці, у спеціальному саркофазі в родинному склепі. Пізніше над склепом була збудована церква Миколи Чудотворця.
          Проходять роки, але  ім’я лікаря  залишається в народній пам’яті і є символом великого гуманізму, милосердя, патріотизму, працездатності, неосяжної любові до науки, що пройшли через весь його життєвий шлях.
          Під час нашої майбутньої мандрівки на Поділля ми обов'язково відвідаємо  Музей-садибу М.І.Пирогова.  Запрошую у подорож!
         

                   18.03.2016 р.
Шановні читачі! 
Сьогодні ми стали свідками цікавого заходу про Михайла Сергійовича Грушевського, який підготувала Анна Василівна Фурса разом з учнями ІІ та ІІІ курсів.
Цей захід пройшов у формі "Коло експертів", де одні задавали питання, інші - вілповідали.

                                      Михайло Грушевський


«Колосальна праця, яку рік за роком викладає проф. Грушевський перед українську публіку, варта того, щоб прийняти її з належною увагою, тим більше, що вона на таких міцних і широких основах, яким не страшна ніяка критика» 
І. Франко

  Михайло  Грушевський - видатний український історик, науковець, літературознавець, соціолог, публіцист, письменник, громадський та політичний діяч. 
             Це вчений світового рівня, творча спадщина якого близько двох тисяч праць з історії, історіографії, соціології, літератури, етнографії, археології, фольклору.
       Він показав, що еволюція людства, попри всі складнощі, має тенденцію до встановлення справедливого демократичного ладу.  Своєю працею М. Грушевський закладав міцні підвалини української державності.


            
                  15.05.2016 р.
Шановні читачі!
Галерея портретів збільшується.  До попередніх постатей додалося сузіря Симиренків.

Сузір’я 
     роду Симиренків              
               В історії України немає аналога такої родини. Навіть беручи до уваги найпрославленіші княжі та гетьманські роди.
За два століття кілька поколінь цієї родини дали Україні стільки видатних імен, що про них можливо написати цілу історичну хроніку під назвою: «Становлення української національної еліти в підприємництві, культурі, політиці та меценацтві». Симиренки – видатні  підприємці, засновники цукрової промисловості, машинобудування, суднобудування, пароплавства в Україні, всесвітньовідомі вчені - плодоводи і помологи, щедрі меценати української культури.


  Симиренки – одна із зовсім небагатьох родин, яка не зрадила Батьківщини та стала символом національного відродження. Вони жили в Україні, працювали для блага України, передаючи від батька до сина повагу до  людей, любов до землі, шану до природи.

І ми пишаємося тим, що вони були українцями!!!


Презентація до заходу "Сузіря роду Симиренків"



                    30.10.2016 р.

                                                                                                     Шановні читачі!
 Про видатного вченого І.І. Мечникова нам розповіла Ліна Олександрівна Терещенко, викладач біології.


        Ілля Мечников       
                                                                         
             “Знайомство з біографіями великих людей
 дуже повчальне для вивчення людської природи»
                                                              І.І. Мечников

          

         Галерея портретів збагатилася на ім’я видатного вченого, лауреата Нобелівської премії з медицини І.І. Мечникова.
          Славетний науковець народився у маленькому селі на Харківщині, невдовзі переступив кордони  імперської Росії і став ученим світового масштабу.        Іще за його життя прізвище Metchnikoff стало в один ряд з іменами таких світил науки, як Луї Пастер, Роберт Кох, Пауль Ерліх.
          Саме Ілля Мечников одним із перших розкрив таємниці захисних сил людського організму і створив фагоцитарну теорію імунітету, за що і був удостоєний 1908 року Нобелівської премії. Він також боровся з такими хворобами, як холера, тиф, сифіліс, туберкульоз. Мечников створив власну науку про довкілля – «ортобіоз”, а наприкінці  життя став ще й філософом.
        “Мечников, як і будь-яка геніальна особистість, був досить складною людиною, - вважає директор Національного музею історії медицини Вадим Шипулін – Життєві перипетії, що траплялися з ним, додатково наклали відбиток на психологію його поведінки. І якби Мечников не був Мечниковим, а якоюсь пересічною особистістю, то можливо, його б більше критикували. Але люди усвідомлюють, що якщо людина геніальна, то їй багато можна пробачити. А  Мечников, безперечно, був геніальним ученим» .



Презентація до заходу "Мечников - геній чи дивак?"



              02.12.2016 р.          

Шановні читачі!
Словами неможливо передати насолоду від віршів Ліни Костенко. Портрет великої поетеси збагатив сьогодні нашу галерею. 
                                             
        Я вибрала Долю собі сама.
І що зі мною не станеться, –
у мене жодних претензій нема
до Долі – моєї обраниці.
 
Ліна Костенко


        Ліна Костенко  посідає виняткове місце в українській літературі останніх чотирьох десятиліть.
        Поетеса є видатною постаттю  культурного життя нашої країни завдяки  твердості характеру, мужності, вірності принципам, унікальному дару слова. Ці якості Ліна Костенко зберігає протягом багатьох десятиліть.
        Тетяна Миколаївна сарбаш та учні групи 2опр провели тематичний захід, присвячений легендарній українській поетесі.  В імпровізованій літературній вітальні ми перелистали сторінки біографії Ліни Василівни, насолодилися шедевральною поезією, слухали романси, написані на слова поетеси.


Немає коментарів:

Дописати коментар